• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Асоціація реалізовує проєкт на підтримку гендерної рівності у видобувній галузі

З травня 2021 року до грудня 2022 року Асоціація «ЕнергоТранспарентність» працюватиме над проєктом «Україна: підтримка більшої гендерної рівності у видобувному секторі».

 

Масштабний проєкт передбачає використання комплексного підходу до підвищення розуміння питань гендерної рівності як на всеукраїнському рівні, так і на регіональному.

 

Енергетичний сектор України традиційно характеризується гендерним дисбалансом, і більшість з цих тенденцій спостерігається у видобувній промисловості. Особливості зайнятості у видобувних галузях визначають сприйняття цього виду економічної діяльності як традиційно «чоловічого»: чоловіки не тільки переважають у зайнятості у цьому секторі, але й займають більшість керівних посад на різних рівнях. На даний час жінки складають лише 24% усіх штатних працівників, що працюють у видобувній галузі в Україні. Для порівняння, жінки складають 54% від загальної кількості робочої сили в Україні. 

Ще одним важливим фактором є діяльність видобувних компаній у місцевих громадах. Видобуток корисних копалин призводить до змін у природному середовищі, змін у структурі робочої сили, трудової міграції тощо, впливаючи тим самим на життя жителів цих громад - жінок та чоловіків та / або їх груп. Очевидно, що ці зміни по-різному впливають на повсякденне життя, потреби та можливості жінок та чоловіків. Часто ставлення жінок та чоловіків до розвитку видобувної промисловості в громаді може суттєво відрізнятися. Прибутки та переваги, які жінки та чоловіки та / або їхні групи отримують від видобутку мінеральних ресурсів у громаді, можуть відрізнятися ще більше. Крім безпосередньої видобувної діяльності, компанії також реалізують соціальні проекти, спрямовані на розвиток місцевих громад.

 

Ігнорування гендерних факторів в енергетиці, в політиці призводить до недостатнього використання людського потенціалу працездатного населення, недостатнього врахування потреб та інтересів жінок та чоловіків під час формування стратегії розвитку галузей видобувної промисловості.

 

Команда проєкту, до якої увійшли представники організацій-членів Асоціації, буде досліджувати українську політику в сфері адвокації гендерного балансу в частині управління мінеральними ресурсами та прогалини в чинному українському законодавстві щодо гендерної рівності в надрокористуванні, а також вести стратегічні дослідження з метою оцінки гендерного впливу видобувних заходів на розвиток громад, збирати гендерні дані.

 

Ключові результати дослідження стануть основою для розробки рекомендацій зацікавленим сторонам: уряду, добувним компаніям та громадянському суспільству, а також глобальних поправок до Стандарту ІПВГ у 2022 році.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи