• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Директорка ГО «Флора» Людмила Шестакова: «Місія нашої організації — захист прав людини на життя у чистому довкіллі»

ГО «Флора» бореться за покращення радіаційної ситуації у Кіровоградській області та розвиває екологічну свідомість оточуючих. Завдяки Асоціації «Енерготранспарентність» екоактивісти дізналися про існування Ініціативи Прозорості Видобувної Галузі (ІПВГ) та познайомилися з експертами всеукраїнського рівня. 

 

Про формування екоактивізму на Кіровоградщині розповіла директорка ГО «Флора» Людмила Шестакова.

«Помаранчева революція» підштовхнула ГО «Флора» до дій

Ініціативна група «Флора» сформувалася близько 20 років тому. З 2000-го працювали як дитяча екологічна організація (ДЕГО «Флора»). Та у той час напрямок практично не розвивався. Активна діяльність почалася у 2004-2005 роках.

— Вибори президента України та «помаранчева революція» підштовхнули молодь до дій. Понад усе вони прагнули брати участь у житті держави, — пригадує Людмила Шестакова.

2015 року «Флору» реорганізували і розширили напрямки діяльності.  

— Кіровоградщина — урановидобувний регіон. Багато родин стикалися з онкологією. Виховувати любов до природи — теж важлива місія, але ми поставили за мету зменшити захворюваність на рак. Учасники «Флори» зростали, створювали власні громадські організації. Дехто пішов у науку, інших зацікавила журналістика. Але вони не припиняли комунікацію. Разом досліджували взаємозв’язок онкозахворюваності та підвищеного радіаційного навантаження в регіоні, — розповіла Людмила Шестакова.

Через діяльність уранових компаній у Кіровоградській області підвищений рівень радіації. Також захворюваність пов’язана з виходом радону на поверхню землі. Тому організація почала аналізувати роботу найактивніших видобувних компаній і перевіряти їхню соціальну відповідальність.

На сьогодні ГО «Флора»  — дієва структура зі згуртованою командою, чіткими робочими стратегіями та підтримкою влади. Це потужна платформа активістів, які дбають про довкілля для майбутніх поколінь.

Напрями діяльності ГО «Флора»

Пріоритети ГО «Флора» — захист екологічних прав людини, формування екологічної свідомості молоді та зменшення ризиків від радіаційної ситуації.

— Місія нашої екологічної організації — захист прав людини на життя у чистому довкіллі. Також зменшення впливу іонізуючого випромінювання на здоров’я мешканців. Це просвітницька і правова робота, — наголошує директорка.

У ГО «Флора» працює громадська приймальня. Юристи здійснюють систематичний моніторинг ситуації щодо оцінки впливу на довкілля, стан забрудненості води та повітря на Кіровоградщині; про результати сповіщають видобувні компанії та мешканців.

Співпраця з громадами — невід’ємна складова діяльності ГО «Флора»

Останні п’ять років масштабні проєкти ГО «Флора» спрямовані на співпрацю з ОТГ. Організація допомагає громадам розвивати напрям екологічної політики. Спільно з Великосеверинівською ОТГ розробили програму «Питна вода». У ній прописані обов’язки депутатського корпусу та кошторис на встановлення водопроводів ,паспортизацію та розчистку  колодязів.

У Компаніївській ОТГ теж є проблеми через радон. За сприяння ГО «Флора» у план економічного розвитку громади внесли окремий розділ про запобігання впливу іонізуючого випромінювання.

Коаліція з Асоціацією «Енерготранспарентність»

«ГО Флора» — асоційований член Асоціації «Енерготранспарентність», яка просуває міжнародний стандарт ІПВГ в Україні. Завдяки Асоціації екоактивісти дізналися про існування ініціативи прозорості енергосфери й отримали корисні зв’язки та експертну підтримку.

— Разом із командою ретельно вивчали діяльність видобувних компаній. Натрапили на сайт Асоціації «Енерготранспарентність» і знайшли багато цікавої інформації. Якою користуємося. Звідти дізналися і про міжнародний фонд «Відродження», з яким нині співпрацюємо. На одній з онлайн-конференцій Асоціації познайомилися з Віталієм Филенком (керівник Асоціації — кор.) та експертами всеукраїнського рівня. Їхній досвід та знання дуже важливі для розвитку нашої діяльності, — розповідає Людмила Шестакова.

Уже понад 10 років члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» працюють над посиленням прозорості в галузі енергетики. Їх мета — забезпечити ефективну співпрацю суспільства з органами влади та видобувними компаніями задля ефективного управління природними ресурсами та збереження навколишнього середовища. Того ж прагне і «ГО Флора».

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи