• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

На Львівщині та Сумщині успішно реалізували субгранти проєкту «Стимулювання інституційного розвитку» Асоціації «ЕнергоТранспарентність»

Проєкти-переможці спрямовані на підвищення прозорості видобувних галузей, моніторинг реформ енергетики, налагодження співпраці між суспільством, владою та регіональними видобувними компаніями.

 

У 2020 році Асоціація «ЕнергоТранспарентність» запустила проєкт «Стимулювання інституційного розвитку». Члени Асоціації отримали можливість вдосконалити навички проєктного менеджменту, управління фінансами і вивести організації на новий рівень.

Конкурсний комітет відзначив три субгранти, які реалізували за підтримки міжнародної ініціативи «Publish What You Pay» (PWYP). Вони спрямовані на підвищення обізнаності громадськості щодо прозорості видобувних галузей, моніторинг реформ енергетики, налагодження співпраці між суспільством, владою та видобувними компаніями в регіоні. Перевагу надали практичним проєктам з перспективою ефективних результатів.

— Проєкти-переможці мають великий потенціал. Підтримка імплементації ІПВГ на регіональному та місцевому рівнях є одним із головних пріоритетів, адже важливо ефективно комунікувати та співпрацювати на рівні громади, де ведеться видобуток. Для локальних громадських організацій важливі навички самостійно формулювати і реалізовувати актуальні задачі, вміння вирішувати питання щодо видобутку корисних копалин на території конкретних громад. Упевнена, що реалізація субгрантів стане ще одним кроком до прозорості та ефективного використання видобувних ресурсів України, — наголошує координаторка проєкту «Стимулювання інституційного розвитку» Ірина Куропась.

Онлайн конференція в межах проєкту Популяризація знань про видобувну сферу серед молоді Львівської області

Серед переможців — ГО «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» з проєктом «Аналіз впливу ключових стейкхолдерів видобувної галузі Львівського регіону для налагодження стійкого партнерства». Автори проєкту проаналізували ступінь впливу влади, громадськості та видобувників на розробку та прийняття рішень в енергетичній галузі. Провели онлайн-консультації з потенційними учасниками комунікаційної платформи. Також створили карту стейкхолдерів, на якій візуалізували інтереси та потреби провідних організацій-видобувників Львівщини. Головне призначення ініціативи — створити платформу для забезпечення прозорих і чесних правил в енергосфері, збереження екології та безпечного надрокористування. 

Інший перспективний субгрант реалізувала ГО «Агенція розвитку та співробітництва». Автори проєкту «Популяризація знань про видобувну сферу серед молоді Львівської області» розгорнули масштабну інформаційну кампанію про роль видобувних ресурсів у розвитку економіки та перспективи Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. У їхніх просвітницьких онлайн-конференціях взяли участь студенти, представники видобувних громад, науковці та громадські активісти.

ГО Інститут Реформ та Інформатизації Суспільства розробила е буклет Прозорий видобуток

Третіми субгрантерами-переможцями визнали ГО «Інститут Реформ та Інформатизації Суспільства» на Сумщині. В межах проєкту «Інституційна підтримка ІПВГ через інформування та залучення громадськості» провели онлайн-семінар за участі представників Державної служби геології та надр України, Асоціації «ЕнергоТранспарентність», представників органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ.

Також субгрантери з Сумщини розробили е календар на видобувну тематику

Автори наголосили, що видобувна галузь України не розвиватиметься без співпраці влади та бізнесу. Також наголосили на важливості конструктивного діалогу видобувних підприємств та територіальних громад, де здійснюється видобуток.

Автори проєкту та експерти з питань прозорості видобувної галузі розробили Е-буклет «Прозорий видобуток». Також створили Е-календар «Прозорий видобуток», який присвячено видобувній тематиці та бюджетним надходженням. Матеріали допоможуть орієнтуватися при роботі з відкритими даними та сплаті місцевих податків.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи