• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

На Львівщині визначили всіх, хто зацікавлений у сталому розвитку видобувної галузі, заради кращої співпраці

Експерти Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини провели дослідження «Аналіз впливу ключових стейкхолдерів видобувної галузі Львівського регіону для налагодження стійкого партнерства».

 

У рамках дослідження виявили ключових стейкхолдерів видобувної галузі Львівського регіону серед представників регіональної й місцевої влади, громадськості та видобувних компаній. Проаналізували їхній вплив на розробку та прийняття рішень. Провели онлайн-консультації для виявлення та формування мотивації участі в партнерських платформах. Візуалізували інтереси та потреби ключових стейкхолдерів видобувної галузі Львівського регіону через створення мапи стейкхолдерів.

Ключовими стейкхолдерами видобувної галузі Львівського регіону є: 

1) компанії, які видобувають природний газ, нафту, газовий конденсат та кам’яне вугілля у Львівській області;

2) керівники органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та їхніх профільних департаментів і комісій у Львівській області;

3) представники громадських об’єднань, сферою діяльністю яких є створення умов для забезпечення прозорих і чесних правил у видобувній галузі, покращення природоохоронних заходів і безпечного надрокористування.

Для виявлення й аналізу ключових стейкхолдерів використали відкриті бази даних, зокрема сайти ДНВП «Геоінформ України» (http://geoinf.kiev.ua/) щодо видачі спецдозволів на користування надрами та реєстру нафтових та газових свердловин на території Львівської області; сайт Державної служби геології та надр України (https://www.geo.gov.ua/) щодо умов надрокористування у Львівській області; Державний вебпортал бюджету для громадян (https://openbudget.gov.ua/) щодо аналізу надходжень рентних та екологічних платежів до місцевих бюджетів на території Львівської області; а також сайти органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, сайти громадських об’єднань та їх платформ.

— Найбільше досягнення — виявлення й ідентифікація всіх стейкхолдерів видобувної галузі Львівського регіону. І вони пов’язані не лише з видобутком вуглеводнів та кам’яного вугілля, а й інших корисних копалин, які підпадають під процедуру отримання спеціального дозволу на здійснення діяльності відповідно до чинного законодавства. У рамках дослідження додатково вивчили діяльність підприємств, які використовують надра для будівництва (пісок, глина, суглинок, гіпс, вапняк, спонголіт, гравій тощо), займаються торфом чи водою (води мінеральні, питні й технічні). Це дасть можливість створити прозорі механізми взаємодії на локальному рівні, — зазначив голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Орест Микита.

Дослідження провели у рамках проєкту «Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації «ЕнергоТранспарентність» за підтримки міжнародної ініціативи «Publish What You Pay» (PWYP).

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи