• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Участь у гендерному проєкті та знайомство з «Агенцією розвитку та співробітництва»: відбулося засідання членів Асоціації «ЕнергоТранспарентність»

Члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» працюють над посиленням прозорості в галузі енергетики. Вони прагнуть забезпечити співпрацю суспільства з органами влади та видобувними компаніями для збереження довкілля. Щомісяця члени Асоціації проводять робочі зустрічі, де піднімають ці нагальні питання.

 

Пандемія та карантин змінили графіки роботи багатьох організацій та компаній. Зараз зустрічі онлайн — звична справа для кожного. У такий спосіб проводять засідання і члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність». На останньому засіданні вони розглянули сім питань. Почали з обговорення підготовки до проведення зборів і добору кандидатів громадських об’єднань до складу багатосторонньої групи.

— Нарешті Міністерство енергетики та захисту довкілля України погодило Положення про багатосторонню групу зацікавлених осіб імплементації ІПВГ. На жаль, документ неідеальний, є багато проблемних питань. Але положення прийнято. Завдяки цьому з’явився шанс запустити роботу БГЗО. Можна починати офіційно затверджувати звіти ІПВГ України за 2018–2019 роки, — говорить керівник ГО «Нова Енергія» Віталій Филенко.

За його словами, першого грудня відбудуться онлайн-збори багатосторонньої групи зацікавлених осіб. Віталій Филенко закликав членів Асоціації «ЕнергоТранспарентність» узяти участь у заході. Організація планує делегувати чотирьох кандидатів на голову та секретаря зборів БГЗО.

Крім того, учасники засідання обговорили новий гендерний проєкт з ІПВГ від «Publish What You Pay», до якого долучилася Україна. Члени Асоціації Ірина Куропась, Віталій Филенко, Олена Павленко братимуть участь в координаційній та робочій групі міжнародного проєкту.

Також голова «Агенції розвитку та співробітництва» Ольга Хауляк розповіла про роботу організації.

— Пріоритетні напрямки діяльності: підтримка соціального та економічного розвитку регіонів України; розвиток підприємництва; проведення наукових досліджень і підготовка аналітичних документів; розвиток та зміцнення громадянського суспільства, — зазначає Ольга Хауляк.

З 2015 року ГО долучилася до регіональних і загальнодержавних заходів з імплементації ІПВГ в Україні. Члени «Агенції розвитку та співробітництва» — активні учасники міжнародних форумів, конференцій.

— Представляю Україну в робочій групі БГЗО. З колегами з інших країн працюємо над розробкою адвокаційного плану, стратегії на 2019–2020 роки, — додає Ольга Хауляк.

Наприкінці засідання учасники підбили підсумки та обговорили подальші плани щодо роботи в грудні. Попереду реалізація багатьох проєктів і програм.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи