• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Діалог влади і громадськості у розвитку

24 листопада 2020 року у режимі ZOOM конференції відбувся семінар-нарада «Інституційна підтримка ІПВГ через інформування та залучення громадськості» за участю представників Державної служби геології та надр України(далі - Держгеонадр), Асоціації «ЕнергоТранспарентність», представників органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ.

Семінар-нарада є однією із складових проєкту, що реалізується в рамках субгранту від Асоціації «ЕнергоТранспарентність» за підтримки міжнародної ініціативи "PublishWhatYouPay" (PWYP).

Під час заходу було акцентовано, що видобувна галузь України потребує налагодження ефективного діалогу між владою, бізнесом і громадськістю для забезпечення прозорості та подолання корупційних складових.

Під час семінару-наради з вітальним словом від організаторів (ГО «Інститут реформ та інформатизації суспільства», далі ГО ІРІС) виступив заступник голови правління ГО ІРІС – Іван ШКУРАТ, к.держ.упр. який акцентував увагу присутніх на тому, що сучасна держава – це сервісна держава, держава – надавач послуг. У зв’язку з цим особливо актуальним є діалог влади і громадськості.

 

 

Роман САРАМАГА, заступник Голови Держгеонадр у своєму вітальному слові до учасників семінару зазначив, що з часу прийняття Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» Державна служба геології та надр України стала основним стейкхолдером ініціативи щодо прозорості та транспарентності надрокористування.

Олена АГАПОВА, к.геогр.н. запропонувала до уваги учасників доповідь «Можливості використання відкритих баз даних для отримання інформації про надрокористування». Вона розповіла про те, яким чином знайти відповіді на питання:

  • Де знайти інформацію про спеціальні дозволи, їх власників та аукціонні ділянки?
  • Які спеціальні дозволи розташовані в межах конкретної громади? Скільки свердловин на родовищі та де вони розташовані?
  • Де знайти інформацію про балансові запаси корисних копалин і скільки вже було видобуто?
  • Скільки податків сплатила компанія та чи є в неї податковий борг?
  • Як впливатиме видобуток на довкілля? Які наслідки видобуток матиме для громади?

 

 

Артем СІРЕНОК, к.держ.упр., експерт з аудиту даних Ініціативи «APS4CITIES/Дані міст» познайомив присутніх з принципами та критеріями аудиту даних, принципами оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних. Експерт навів перелік наборів даних Держгеонадра, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua.

Павло ЖИЛА, голова громадської ради при Держгеонадрдоповів про стан взаємодії громадськості з Держгеонадр з актуальних питань надрокористування. Він зазначив, що доступ до геологічної інформації та геологічних даних відіграють велику роль як для громадськості, так і для надрокористувачів та потенційних надрокористувачів.

Кроки щодо забезпечення відкритості даних сприймаються громадськістю дуже позитивно і це знижує рівень непорозумінь та нівелює корупційну складову. Також це сприяє залученню нових інвестицій та покращує інвестиційну привабливість країни.

Павло ЖИЛА також відзначив, що за останні рік не було жодної ініціативи від Держгеонадр, яка б не пройшла через консультації з громадськістю.

 Під час обговорення було зазначено, що майже усі процедурні питання видобутку зосереджені у площині влада-бізнес, а представники територій, де здійснюється видобуток потім самотужки мають вирішувати безліч питань, що є негативними наслідками від видобувної діяльності (забруднення територій, рекультивація та ін.).  Голова Полтавської філії Суспільної служби України зазначила про необхідність визначення джерел фінансування проведення просвітницьких заходів для громадськості.

 На завершення заходу учасники зазначили важливість подальшої співпраці та налагодження діалогу між владою, бізнесом і громадськістю.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи