• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» запустила проєкт підтримки НУО, що впроваджують ІПВГ в Україні

У вересні 2020 року Асоціація розпочала реалізацію проєкту «Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації “ЕнергоТранспарентність”». В його рамках буде надаватися допомога для підтримки членів коаліції. Отримати підтримку можуть усі організації-члени Асоціації на діяльність, пов’язану з ключовими цілями «ЕнергоТранспарентності». Проєкт реалізується в рамках підтримки руху «Publish What You Pay».

 

Усі члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» з 2014 року входять до «Publish What You Pay» (українською «Публікуй, що ти платиш», скорочують до PWYP) — глобального руху за розкриття інформації у видобувній галузі, який працює у понад 50 країнах. Цей рух сприяє ефективному, прозорому та справедливому управлінню ресурсами — нафтою, газом та корисними копалинами. 

Координатор проєкту Асоціації «Стимулювання інституційного розвитку» Ірина Куропась пояснює:

— Участь в таких міжнародних рухах — дуже хороша можливість об’єднати зусилля для розв’язання складних проблем. Минулого року я взяла участь у щорічній Євразійській регіональній зустрічі PWYP. Там познайомилася з представниками інших коаліцій, що працюють у сфері підвищення прозорості видобувних галузей та імплементації ІПВГ. Це середовище однодумців, які докладають зусиль, щоб використання природних ресурсів у всьому світі стало прозорим, ефективним, підзвітним, приносило користь кожному жителю планети та не завдавало шкоди довкіллю.

PWYP прагне побудувати світ, де всі громадяни отримують вигоду від природних ресурсів і на сьогодні, й у перспективі. Учасники руху працюють над тим, щоб влада була підзвітною і відкритою, а видобувні компанії працювали в рамках законодавства і здорового ґлузду. Також поширюють у громадянському суспільстві необхідні знання, навички та можливості.

Один із напрямків роботи PWYP — подолання негативних наслідків «прокляття ресурсів»: країни, які мають значні запаси природних ресурсів, зосереджуються на видобутку сировини, не розвивають інші галузі економіки і стають сировинними придатками розвинених держав. 

Ірина Куропась розповідає, що проєкт Асоціації з підтримки її членів напряму пов’язаний з цілями міжнародного руху:

— Основна мета — інституційний розвиток членів Асоціації. Ми й об’єдналися, щоб підтримувати, розвивати та робити ефективнішими НУО, які працюють у сфері прозорої енергетики. Місія Асоціації — формувати мережу професійних та відповідальних організацій, що здатні імплементувати Ініціативу Прозорості Видобувних Галузей України. Чим сильніші наші члени, тим ефективніша і результативніша Асоціація. 

В рамках цього проєкту організації-члени Асоціації реалізовуватимуть свої ідеї і покращать навички проєктного менеджменту, вдосконалять політики з організації діяльності, управління кадрами та фінансами і виведуть організації на новий рівень.

Субгранти в рамках проєкту можна отримати на ключові напрямки діяльності Асоціації: підвищення обізнаності громадськості щодо прозорості видобувних галузей, моніторинг реформ енергетики, налагодження співпраці та діалогу між суспільством, владою та видобувними компанями в регіоні.

Перевага у виборі проєктів — практичним сфокусованим проектам, що матимуть чіткі, реальні і послідовні результати. Кожен проект має бути спрямований на втілення у життя практичної ідеї, що сприятиме підтримці видобувних регіонів та впровадженні принципів і стандартів Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей (ІПВГ). Вони повинні мати чітку мету та детальний план реалізації, реальні, послідовні та чітко визначені очікувані результати, зважений та реалістичний бюджет і бути розраховані на один місяць.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи