• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» провела ґендерне дослідження в управлінні мінеральними ресурсами


За підтримки міжнародноїкоаліції PWYP Асоціація «ЕнергоТранспарентність» провела дослідження «Променісвітла на питанняґендеру в управліннімінеральними ресурсами: Аналіз українських політик та законодавства щодо ґендерної рівності в управлінні мінеральними ресурсами». Результати дослідження оприлюднені у вільному доступі українською та англійськоюмовами.

 

Півтора роки (з 01 серпня 2020 року по 23 лютого 2022 роки) дослідницька команда (Ольга Полуніна (аналітичний центр DiXiGroup) та Ганна Кіященко (ПолтавськафіліяСуспільноїслужбиУкраїни) аналізувалаосновнівимоги Стандарту ІПВГ в редакції 2019 року щодоґендерноїрівності, досвід, законодавствоУкраїни та іншихкраїн-членівІПВГ, а такожздійснилаогляданалітичнихдокументів в ційсфері.


Цільовою аудиторією дослідження стали український уряд, видобувні компанії, щопрацюють в Україні, а також громадянське суспільство, задіяне в імплементації ІПВГ.

 

«Розширення участі жінок в економічному житті та доступу до економічних ресурсів в Україні стало розглядатися у якості першочергового пріоритету лише останніми роками.

При вироблені відповідних підходів до формування державної політики в цьому питанні важливо забезпечити рівну безпеку праці для працівників всіх статей, не обмежуючись забороною для жінок або дозволом для чоловіків, а також жінки і чоловіки повинні мати рівний доступ і до керівних посад в галузі та до освіти, яка дозволить їм обійнятиці посади», прокоментувала голова Асоціації Ольга Хауляк.

 

Дослідження містить огляд міжнародних національних вимог щодо забезпечення ґендерного балансу у видобувній галузі (міжнародні вимоги та правила, які стосуються ґендерної рівності у загальному контексті та у видобувній галузі зокрема, вимоги ІПВГ та ґендерні аспекти, законодавство України щодо забезпечення ґендерної рівності (загалом і зокрема у видобувній галузі) і практичні аспекти дотримання ґендерного балансу у видобувній галузі (практика країн-членів ІПВГ, огляд досліджень з цієї проблематики, кейс України щодо врахування ґендерної рівностіпід час формування Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ), а також висновки і рекомендації Міжнародному секретаріату ІПВГ, Уряду України, видобувним громадам, видобувним компаніям.

 

До предмету та часового проміжку цього дослідження не входять наслідки та впливи, спричинені повномасштабним вторгненням російської федерації до України, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Будь-які оцінки та припущення, зроблені у цьому новому вимірі, можливі після і на підставі окремих досліджень та аналізу, у тому числі з урахуванням аспектів дотримання прав дівчат та жінокпід час війни, фактів насильства та інших військових злочинів проти мирного населення тощо.

 

Дослідниці виявили: незважаючи на різноманіття міжнародних та національних правових інструментів для забезпечення ґендерної рівності, нажаль, окремі положення законодавства про рівність жінок та чоловіків залишаються декларативними та не передбачають реальних санкцій за їх порушення.

 

Проте у суспільстві є попит на якісні зміни: 77 % населення України (81 % жінок і 73 % чоловіків) вважають рівність жінок і чоловіків важливою.

 

Специфікою видобувного сектору, як такого, що пов’язаний із важкими роботами, є складність відокремлення питання дискримінації за ґендерною ознакою і обмеження доступу жінок доробочих місць від їх задіяння у роботах, які небезпечні для здоров’я.

 

Задля усунення диспропорцій та покращення ситуації у видобувному секторі, автори дослідження розробили низку практичних рекомендацій для Уряду України, видобувних компаній та громад, які допоможуть покращити ситуаціюіз дотриманням ґендерної рівності у видобувному секторі та посилити внесок жінок в управління природними ресурсами надр.

Уряди та стейкхолдери інших країн-членів ІПВГ та коаліції PWYP можуть реплікувати досвід України, використовуючи рекомендації цього дослідження під час розробки та впровадження відповідних політик щодо ґендерної рівності у видобувних галузях в своїх державах.

 

Ознайомитись з результатами дослідженнями та практичнимирекомендаціями можна тут:

 

https://drive.google.com/file/d/1W1GkTXYwLanYRKXZonCcRTcPcysZngTr/view?usp=share_link

 

Англомовнаверсія тут:

 

https://drive.google.com/file/d/1_GId7BwEQTv-TB8eUNQbSPQ6Re0RLvtm/view?usp=share_link


Дослідженняпроведенеу рамках проекту № 357 «Україна: Підтримкапідвищенняґендерноїрівності у видобувномусекторі» за підтримкикоаліціїPublishWhatYouPay. Інформація, викладена в дослідженні, щопрезентується, є виключноювідповідальністюАсоціації «ЕнергоТранспарентність» та необов’язковоспівпадаєізпозицієюкоаліціїPublishWhatYouPay.

 

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи