• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Запуск порталу ІПВГ для України

За підтримки: GIZ.

Проект спрямований на розробку довгострокової стратегії та впровадження тестової версії порталу даних ІПВГ з метою розкриття інформації про продукцію гірничодобувної галузі від виробництва до продажу, а також всіх учасників ринку в сфері видобутку корисних копалин і їх бенефіціарів. У межах проектах відбулася розробка довгострокової продуктової стратегії, впровадження тестової версії порталу, запуск стандарту даних для звітності ІПВГ, підвищення обізнаності та використання порталу даних ІПВГ. Асоціація в рамках цього проекту забезпечувала належне управління проектами порталу ІПВГ та оперативну діяльність проекту.

З метою вдосконалення законодавчої бази ІПВГ був розроблений і прийнятий Верховною Радою України 18 вересня Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» № 2545-VII від 18.09.2018 р (далі - Закон). 2018. Очікується, що це буде сприяти виконанню Україною зобов'язань згідно з Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Угодою про асоціацію з Європейським Союзом між Європейським Союзом (ЄС), Евратомом, Україною та країнами-членами ЄС, а також імплементації Директиви Європейського парламент і Рада 2013/34 / EU від 26 червня 2013 року, Директива Європейського парламенту та Ради 2013/50 / EU від 22 жовтня 2013 року і Директива Європейського парламенту та Ради 2007/14 / EU від 8 березня 2017 р

Кабінет Міністрів України також прийняв План дій Партнерства відкритого уряду на 2018-2020 роки, в якому передбачається впровадження ІПВГ і цифровизация за допомогою створення порталу електронної звітності. Міністерство енергетики несе відповідальність за виконання цього зобов'язання, а також положень згаданого Закону. За створення і подальший розвиток, заповнення та адміністрування порталу ІПВГ відповідає Міністерство, при цьому кілька міжнародних донорів беруть участь в підтримці цього процесу.

Протягом реалізації проєкту ми пройшли такі етапи:

  • Управління проєктами проекту EITI Portal (планування, моніторинг, звітність)
  • Розробка та узгодження плану розвитку проекту із зазначеними додатковими функціями
  • Розробка комунікаційного плану для порталу ІПВГ, який буде інтегрований із існуючою комунікаційною стратегією ІПВГ
  • Загальне оновлення координації розробки та впровадження проекту порталу ІПВГ
  • Розробка пропозицій щодо юридичної частини реалізації проекту Платформи ІПВГ
  • Управління ризиками проекту
  • Зв'язок із зацікавленими сторонами впровадження порталу ІПВГ (Міністерство, залучені державні органи, видобувні компанії, НУО та інші члени Групи громадських потреб, постачальники програмного забезпечення для звітності)
  • Проведення відкритих робочих груп із залученням представників Міністерства, державних установ, видобувних компаній, НУО та інших членів та членів MSG
  • Інформування зацікавлених сторін про хід проекту.

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи