• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Стратегічні напрямки

Асоціація розвиває мережу професійних і відповідальних організацій, створює пул експертів, які здатні імплементувати Ініціативу прозорості видобувних галузей (ІПВГ), адвокатує впровадження законодавчих змін щодо розкриття інформації у видобувному секторі.

Одним із ключових напрямів є підтримка громад (зокрема, активізація молоді) видобувних регіонів.

Як результат — створення стійкої системи залучення й підтримки інтересу громадськості до Ініціативи прозорості видобувних галузей.

Ключові компетенції

Об’єднання зусиль громадянського суспільства для співпраці з органами влади й видобувними компаніями для ефективного управління природними ресурсами та збереження довкілля.

Підвищення поінформованості громадськості про впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей і врахування інтересів населення регіонів, де ведеться видобуток корисних копалин.

Забезпечення прозорості процесів планування та управління бюджетними коштами у видобувній галузі й енергетичному секторі.

Поліпшення державного управління природними ресурсами й доходами від їх використання.

Координаційна, методична, інформаційно-консультативна й інша допомога інституціям, котрі працюють в енергетичному секторі.

Переваги

12-річний досвід у підвищенні рівня прозорості у видобувних галузях і довгостроковому ефективному управліні проєктами.

Сприяння проведенню соціологічних, психологічних, культурологічних, антропологічних, етнографічних та інших досліджень і аналізів відповідно до принципів Ініціативи прозорості у видобувних галузях (незалежний стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у понад 50 країнах світу та добровільно підтримується на міжнародному рівні).

Побудова ефективних партнерських відносин із владою, неурядовими організаціями та бізнес-спільнотою на принципах прозорості та відкритості.

Підвищення ефективності функціонування інститутів влади та місцевого самоврядування у видобувних галузях.

Провадження діяльності членів Асоціації на національному та місцевому рівнях у всіх видобувних регіонах України.

Дані організації

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» заснована 8 липня 2009 року (перереєстровано зі статусом юридичної особи 3 січня 2019 року). Асоціація створена для просування міжнародного стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні на рівні громадськості та у видобувних регіонах. Асоціація делегує представників громадськості до складу Багатосторонньої групи ІПВГ (БГ ІПВГ). Правовий статус БГ ІПВГ визначений Законом України 2545–VIII «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Діяльність Асоціації спрямована на підвищення спроможності організації та її членів у рамках впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. Сталий розвиток Асоціації безпосередньо впливає на роботу БГ ІПВГ та на процес впровадження ІПВГ в Україні.

Географічний ареал: Україна.

Контакт: Ольга Хауляк, голова Асоціації, тел.: +380936214772; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Проєкти асоціації

Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації «ЕнергоТранспарентність» (2020) — підвищення організаційної спроможності членів Асоціації “ЕнергоТранспарентність” та забезпечення сталого розвитку Асоціації для реалізації процесу впровадження ІПВГ в Україні. Грантодавча організація — PWYP. 

Верифікація даних та інтеграція порталу ІПВГ в Україні (2020) — впровадження оновленої MVP версії порталу та підготовка передачі порталу ІПВГ для адміністрування до Міністерства енергетики України; інтеграція даних з Держгеонадр (Держгеоінформ) в частині розкриття інформації по спецдозволах та програмах робіт. Грантодавча організація — GIZ.

Запуск порталу ІПВГ для України (2019—2020) — розробка довгострокової стратегії та впровадження MVP версії порталу даних ІПВГ із метою розкриття інформації про продукцію гірничодобувної галузі від виробництва до продажу, а також усіх учасників ринку у сфері видобутку корисних копалин і їхніх бенефіціарів. Грантодавча організація  — GIZ.

Інституційна підтримка «Асоціації «ЕнергоТранспарентність» (2019—2020) — підвищення організаційної спроможності членів Асоціації «ЕнергоТранспарентність» і забезпечення сталого розвитку Асоціації для реалізації процесу впровадження ІПВГ в Україні; об’єднання зусиль громадянського суспільства для співпраці з органами влади та видобувними компаніями задля ефективного управління природними ресурсами, збереження довкілля. Грантодавча організація — Міжнародний фонд «Відродження» (International Renaissance Fund).

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи