• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Дослідницька команда Асоціації «ЕнергоТранспарентність» презентувала розроблений кейс дослідження ґендерної рівності у видобувному секторі України

Дослідницька команда Асоціації «ЕнергоТранспарентність» презентувала розроблений кейс дослідження ґендерної рівності у видобувному секторі України

 
Кейс-стаді містить узагальнені методології та результати кожного етапу дослідженняДослідження передбачало комплексний підхід до розуміння ґендерної рівності на рівні MSG України, а також на місцевому рівнях. Це наскрізний (міжоб’єктний) аналіз гендерної ситуації та існуючих реалій на межі різних соціальних об’єктів, які не утворюють єдиного середовища.
 
Спершу команда проекту дослідила українську політику та чинне законодавство щодо гендерної рівності в управлінні мінеральними ресурсами та розробила рекомендації для ключових зацікавлених сторін: уряду, видобувних компаній та громадянського суспільства. Основні результати дослідження представлені зацікавленим сторонам і PWYP.

Наступний етап включав практичне залучення: фокус-групи в українських видобувних громадах та тренінги для партнерів проекту та членів MSG щодо гендерного підходу у видобувній галузі.
 
Завершальним етапом став гендерний аналіз впливу діяльності видобувних компаній на розвиток громад. Дослідники визначили присутність у відносинах між компаніями та локальними громадами невідповідності, нерівності та встановили межі гендерної
дискримінації.

Ситуація в Україні відзначається тим, що громади не збирають більшості гендерно чутливої інформації, яка важлива для справедливого та гендерно зрівноваженого розвитку громади. Нормативно правові акти, політики, стратегії тощо не містять гендерно чутливої інформації та не враховують потреби різних статей та їх вікових категорій належним чином. Брак експертної підтримки та взаємодії призводить до відсутності практики роботи зі збирання та аналізу ґендерних даних, не дозволяє побачити специфічні потреби жінок і чоловіків уразливих груп.
 
"Енергетичний сектор України традиційно характеризується гендерним дисбалансом, і більшість із цих тенденцій спостерігається у видобувній промисловості. Ігнорування гендерних факторів в енергетичній політиці України призводить до недовикористання людського потенціалу працездатного населення, недостатнього врахування потреб та інтересів жінок і чоловіків під час формування стратегій розвитку галузей видобувної промисловості. 
 
Завдяки тому, що PWYP в Україні просуває реалізацію ІПВГ з урахуванням гендерних аспектів, нарешті більшість зрозуміли, що гендерна рівність важлива та корисна і для жінок, і для чоловіків.
Все більше і більше ми усвідомлюємо, що від зменшення та ліквідації гендерних розривів
буде багато позитивних та якісних зрушень на місцевому рівні", прокоментувала Ольга Хауляк.
 
Результати такого дослідження є значущими як для громад з точки зору виявлення їх гендерного потенціалу та вивчення потреб мешканців, так і для представників видобувних компаній – з точки зору мінімізації ризиків відторгнення громади та створення додаткових можливостей розвитку.
 

Дослідники напрацювали цілу низку рекомендацій ,які допоможуть поліпшити ситуацію. Наприклад, щоб розширити доступ жінок до економічних можливостей, зменшивши тим самим нерівність чоловіків і жінок у рівні доходів та економічній продуктивності, необхідна комбінація запроваджуваних політик.
 
Висновки спрямовані на розробку практичних рекомендацій щодо подолання існуючих соціальних проблем.
 
Захід відбувся у рамках проекту № 357 "Україна: Підтримка підвищення ґендерної рівності у видобувному секторі» за підтримки коаліції Publish What You Pay".

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи