• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • +38 044 253 66 94

УВАГА! ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ ПРОЄКТІВ (Дедлайн подачі конкурсних пропозицій продовжено)

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» оголошує конкурс проєктів для підвищення інституційної спроможності своїх членів за підтримки міжнародної ініціативи "Publish What You Pay" (PWYP).

  Дата оголошення конкурсу проєктів: 18 вересня 2020 року

Дата/час закінчення подання конкурсних пропозицій: 05 жовтня 2020 року, до 14.00 включно. (УВАГА! Термін подачі пропозицій продовжено до 16 жовтня 2020 року, до 14.00 включно)

 

 1. Умови конкурсу

 Асоціація «ЕнергоТранспарентність» була створена у формі громадського об’єднання в 2009 році та зареєстрована як юридична особа у 2019 році з метою об’єднання зусиль громадянського суспільства для співпраці з владою та видобувними компаніями для ефективного управління природними ресурсами та збереження навколишнього середовища при просуванні принципів прозорості державних доходів від діяльності видобувних галузей та підзвітності держави у використанні надходжень для забезпечення сталого економічного та соціального розвитку; підвищення обізнаності громадськості щодо реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей та врахування інтересів населення регіонів, де здійснюється видобуток корисних копалин, а також забезпечення прозорості процесів планування та управління бюджетними коштами, вдосконалення державного управління природними джерелами та доходами від їх використання.

Наразі Асоціація активно працює над підвищенням своєї інституційної спроможності через розвиток організацій - членів Асоціації.

 Саме з цією метою в рамках проекту "Стимулювання інституційного розвитку членів Асоціації "ЕнергоТранспарентність" оголошується конкурс проєктів.

 

В рамках цього конкурсу Асоціація в першу чергу приділяє увагу підвищенню обізнаності громадськості щодо прозорості видобувних галузей та здійсненню моніторингу реалізації реформ енергетичного сектору. Окрім того, заохочується співпраця між різними зацікавленими сторонами для досягнення спільних результатів, включаючи створення механізмів співпраці та налагодження діалогу між громадянським суспільством,  місцевою владою та видобувними компаніями в регіоні, а також створення багаторівневих мереж та коаліцій для сприяння реформам.

 

 Метою є підтримка стратегічних та інноваційних проєктів спрямованих на:

 • адвокацію, медіацію або будь-яку аналітичну роботу та дослідження в сфері ІПВГ;
 • розробку навчальних матеріалів, організацію і проведення тематичних заходів, спрямованих на зміцнення потенціалу та підвищення обізнаності для усіх зацікавлених сторін з метою розвитку ефективного і взаємовигідного співробітництва (наприклад, навчання для громадськості щодо процесів ІПВГ в Україні, використання відкритих баз даних, діяльності видобувних компаній та можливості співпраці з ними (у формі тренінгів, семінарів, онлайн зустрічей), проведення круглих столів або форумів з метою побудови діалогу між громадськістю, владою та видобувними компаніями, тощо)
 • підвищення обізнаності молоді щодо ІПВГ в Україні та залучення їх до діяльності у сфері прозорості фінансових потоків від видобувної діяльності та використання природних ресурсів (наприклад, проведення тренінгів, квестів, конкурсів на краще відео з тематик ІПВГ, прозорості фінансів, діяльності видобувних компаній в громаді, тощо);
 • розкриття інформації щодо процесів ІПВГ для забезпечення прозорості видобутку вуглеводнів на місцевому рівні, зокрема розробку та розповсюдження інформаційних та аналітичних матеріалів щодо ІПВГ в Україні (наприклад, проведення широкої інформаційної кампанії, інфографік, інформаційних відео, тематичних зустрічей, тощо);
 • діджиталізація використання відкритих даних для розвитку громади (наприклад: розробка сайту або чат-боту з даними про діяльність видобувних компаній та ІПВГ, його наповнення/автоматизація, тощо).

 

Кошти проєкту можуть бути направлені виключно на діяльність, пов’язану з видобувним сектором та ІПВГ.

Максимальний термін реалізації субгранту – не більше 30 календарних днів.

  Період реалізації субгрантів за проєктом PWYP295: 12 жовтня 2020 р.-12 грудня 2020 р. Заявники мають можливість обрати конкретний період реалізації проєкту в рамках вказаного терміну.

 

 Загальний бюджет на фінансування проєктів оцінюється еквівалентом 4000 доларів США.

Рекомендований бюджет проєкту в межах даного конкурсу - 1000 (одна тисяча) доларів США.

 

 Субгранти будуть надаватися Асоціацією "ЕнергоТранспарентність" за підтримки міжнародної ініціативи "Publish What You Pay" (PWYP).

 

Кошти субгранту не можуть бути спрямовані на:

 

 • організацію спортивних та рекреаційних заходів;
 • сплату наявних фінансових або інших боргів організації;
 • покриття організаційних витрат, які не пов’язані з діяльністю за проектом;
 • участь в академічних програмах та тренінгах за кордоном;
 • діяльність політичного або релігійного характеру;
 • медичні та реабілітаційні послуги.

 

 1. Критерії відбору проєктів:

 

 1. Відповідність змісту проєкту тематичним пріоритетам конкурсу;·
 2. Актуальність;
 3. Чітка мета та шляхи її досягнення через діяльність за проєктом;
 4. Реалістична оцінка цільової аудиторії проєкту та активне залучення усіх зацікавлених сторін;
 5. Досяжні цілі. Цілі повинні бути досяжними, реалістичними та вимірюваними. Конкурсна пропозиція має демонструвати, як діяльність сприятиме досягненню цілей проєкту і як такі цілі будуть вимірюватися.
 6. Результативність проєкту. Орієнтованість проєкту на результат з вимірюваними короткостроковими та довгостроковими результатами;
 7. Ефективна інформаційна складова;
 8. Можливість масштабування інформаційної кампанії, зокрема, завдяки наявним партнерствам та залученню нових партнерів;  
 9. Інноваційний підхід у роботі. Пріоритет надаватиметься проєктам, які передбачають інноваційні та творчі види діяльності;
 10. Ідентифікація ризиків та шляхів їх мінімізації;
 11. Обґрунтованість бюджету конкурсної пропозиції.

 

 1. Прийнятні організації

 До участі у відборі запрошуються  НУО (заявники), які:

 • створені відповідно до чинного законодавства України; для підтвердження статусу від заявника також вимагається подання копій документів, які підтверджують реєстрацію відповідними державними органами та статуту;
 • проваджують свою діяльність, або планують впроваджувати діяльність (відповідно до заявлених цілей, завдань та статуту) у напрямках, вказаних у п. 1 цього оголошення;
 • є членами Асоціації "ЕнергоТранспарентність";
 • мають окремий рахунок в банку для реалізації цього проєкту (необхідно надіслати підтвердження наявності такого рахунку).

 

 1. Інформація щодо подання конкурсної пропозиції

 Форма конкурсної пропозиції на отримання субгранту надана у Додатку А до цього оголошення. Форма містить стислі інструкції щодо її заповнення. Конкурсна пропозиція повинна подаватись з наступними додатками:

 • Реєстраційна картка проєкту
 • Додаток 1 - Аплікаційна форма;
 • Додаток 2 – Бюджет;
 • Документи, що зазначені в п.3. цього оголошення (Свідотство про реєстрацію, довідка про неприбутковість, довідка з банку про наявність окремого рахунку для проєкту).

 

 Пропозиція має бути надіслана в електронному вигляді на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. не пізніше 14:00, 05 жовтня 2020 р.  (УВАГА! Термін подачі пропозицій продовжено до 16 жовтня 2020 року, до 14.00 включно)

 У заголовку/темі електронного повідомлення необхідно вказати «на конкурс міні-грантів PWYP295 – (Назва організації)»

 

Отримати більш детальну інформацію та доповнення до конкурсної пропозиції можна посиланням .

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи