• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +38 044 253 66 94

Публічна заява з приводу переслідування представників громадянського суспільства у країнах, багатих на корисні копалини

Як члени глобального руху «Публікуй, що платиш» (PWYP) ми вважаємо, що участь громадськості й необмежене в свободах громадянське суспільство є передумовою для світу, в якому видобувна галузь приносить людям користь, а не завдає шкоди. 2021 року триває криза у галузях охорони здоров’я, економіки й клімату. Сильне громадянське суспільство залишається фундаментом для майбутнього відновлення і просування вперед.

 

Як члени глобального руху «Публікуй, що платиш» і учасники Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) ми стурбовані деякими подіями. У кількох країнах члени «Публікуй, що платиш» та інші суб’єкти громадянського суспільства під час мирного виконання своєї роботи щодо забезпечення належного управління природними ресурсами стикаються з усе більш ворожими і неконструктивними умовами.

Деякі уряди ігнорують правила і дух Ініціативи прозорості у видобувних галузях щодо прав на участь організацій громадянського суспільства, як це було в Іраку. Інші намагаються залякати їхні представників, щоб запобігти розслідуванню фактів корупції й неефективного управління у видобувних галузях. Наприклад, у Казахстані, де уряд 15 січня 2021 року наклав штраф і покарання на «Ехо», члена «Публікуй, що платиш». Деякі уряди переслідують і нападають на суб’єктів громадянського суспільства, які намагаються налагодити мирний діалог, як це відбувається в Гондурасі. Нещодавно спільними зусиллями міжнародного співтовариства, після шести місяців утримання у в’язниці за необґрунтованими звинуваченнями, звільнили членів глобальної коаліції «Публікуй, що платиш» у Нігерії: Майкул Зоді, Муді Мусса і Халіда Мункаіла.

Оскільки 2021 року світ стикається з новими викликами, ризики для громадянського суспільства продовжують зростати. Неурядові організації, які відстежують державну політику стосовно природних ресурсів, які спостерігають за дотриманням норм етичної поведінки урядом і компаніями й вимагають прозорого управління, повинні відчувати себе захищеними і здатними ефективно виконувати свою роботу в ім’я збереження загального блага і майбутніх поколінь. Тільки тоді можливий сталий розвиток країн й успішне вирішення нинішніх криз.

Глобальний рух «Публікуй, що платиш», представники громадянського суспільства Міжнародного Правління ІВПГ та Асоціація «ЕнергоТранспарентність» солідарні з усіма членами нашого руху по всьому світу. Ми закликаємо міжнародне співтовариство, в тому числі ІПВГ, уряди, міжурядові організації та міжнародних донорів, звернути пильну увагу на стан громадянського суспільства, особливо у країнах, багатих на природні ресурси. І зробити все можливе для того, щоб проблеми громадянського суспільства були почуті й отримували розв’язання.

Асоціація «ЕнергоТранспарентність»

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com