• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +38 044 253 66 94

Онлайн-курс для організацій громадянського суспільства по секторальної підзвітності в енергетиці

Проєкт Європейського союзу «Регіональний механізм підтримки громадянського суспільства країн Східного партнерства» (Eastern Partnership Civil Society Facility — Regional Actions) оголошує про прийом заявок на участь в онлайн-курсі для організацій громадянського суспільства по секторальній підзвітності в енергетичному секторі, який розробили і проводять у партнерстві з DiXi Group і Київською школою енергетичної політики. Заявки на участь приймаються до 23 вересня 2020 року.

 

Організатори запрошують взяти участь тих, кому цікава тема енергетики та прозорості. Запрошуються лідери, менеджери й інші представники організацій громадянського суспільства (ОГС), зокрема профільні профспілки або інші галузеві асоціації, що працюють над питаннями енергетики, зміни клімату чи захисту навколишнього середовища, з країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови й України). Також організатори запрошують до участі активістів із країн Східного партнерства, що займаються проблемами енергетики, зміни клімату та захисту навколишнього середовища.

Курс міститиме онлайн-модулі, інтерактивні вебінари з тренерами і колегами, місцевий досвід країн Східного партнерства та ЄС, приклади з реального життя і кейс-стаді з енергетичного сектора. В учасників буде можливість налагодження професійних зв’язків у країнах Східного партнерства.

Курс складається з чотирьох обов’язкових модулів. Модуль 0 надасть детальний огляд аспектів, в яких організації громадянського суспільства можуть наростити свій інституційний потенціал, галузеву експертизу і здатність стати життєздатною і впливовою частиною політичного діалогу.

У Модулі 1 організатори розглянуть відмінності між консультаціями, адвокацією і лобіюванням як основними інструментами для просування позитивних змін у суспільстві, беручи до уваги особливості регіону Східного партнерства. Модуль також містить глибоке занурення у три аспекти діяльності громадянського суспільства: діалоги з урядом, приватним сектором і національними регуляторними органами. Усі напрямки розглядатимуть на конкретних реальних прикладах.

Модуль 2 пропонує багатий і структурований огляд основних стовпів енергетичного сектора: політики, законодавства, дизайну ринку і питань сталого розвитку. Він ознайомить учасників з основами переходу до чистої і сталої енергії, у центрі уваги якої знаходяться права й інтереси споживачів енергетичних послуг, націленої на забезпечення енергетичної безпеки й усунення непрозорих і маніпулятивних практик.

Модуль 3 об’єднає всі попередні матеріали в рамках інтерактивних вебінарів із місцевими експертами-практиками з кожної з країн Східного партнерства. Крім надання конкретної інформації про національні енергетичні системи і ситуації, вебінари дозволять учасникам застосувати свої нещодавно отримані знання для визначення потреб, можливостей і стратегії адвокації та діалогу щодо публічної політики на енергетичних ринках конкретних країн Східного партнерства.

Курс об’єднує досвідчених професіоналів із регіону, які поділяться з учасниками знаннями і навичками.

  • Олена Павленко — PhD, президентка DiXi Group, провідного аналітичного центру України у сфері публічної енергетичної політики. Її досвід в енергетичному секторі становить понад 17 років, протягом яких вона займалася питаннями енергетичної безпеки і прозорості, лібералізації ринку нафти і газу, енергетичних відносин між ЄС, Україною і Росією і видобутку вуглеводнів.
  • Антон Антоненко — віце-президент і співзасновник DiXi Group. Отримав ступінь магістра політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Україна). Він відповідав за управління та реалізацію безлічі багатомільйонних проєктів технічної допомоги.
  • Денис Назаренко — керівник Київської школи енергетичної політики, освітньої платформи, що пропонує сучасне навчання і нарощування потенціалу у сфері енергетичної політики, управління та економіки. Він має юридичну освіту й останні п’ять років працював в енергетичному секторі.
  • Роман Ніцович — директор із досліджень DiXi Group. Він координує дослідження у сфері енергетичної політики України та ЄС, організацію та проведення адвокаційних кампаній.
  • Ана Отілія Нуту — старша аналітикиня у галузі енергетичної політики і членкиня-засновниця EFOR, провідного румунського аналітичного центру та неурядової організації в галузі енергетики. Вона працює консультантка Світового банку з реформування енергетичного сектора. Також Ана ініціювала проєкти, пов’язані з енергетикою, займалася адвокацією лібералізації ринку і зараз є координатором Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, WG3 — Енергетика та навколишнє середовище від ЄС, а також є колишня членкиня Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
  • Олександра Сабу — румунська і бельгійська консультантка з великим досвідом у галузі міжнародного співробітництва, захисту й інформаційно-адвокаційної діяльності з фокусом на регіон Східного партнерства. Сьогодні вона працює менеджеркою зі статутних питань у Форумі громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СП) у Брюсселі.
  • Геннадій Рябцев — PhD, фахівець з аналізу політики і стратегічного планування, доктор наук у сфері державного управління, кандидат технічних наук, професор. Працює на стику менеджменту, економіки й енергетики. Його наукові дослідження зосереджені на розробці публічної політики, енергетичної безпеки, дослідженні енергетичного ринку, розробці вуглеводнів, переробки нафти і палива, зокрема біологічних добавок. Геннадій — автор 18 книг і 42 патентів.
  • Анна Акерман — експертка у сфері кліматичної та енергетичної політики і членкиня правління центру екологічних ініціатив Ecoaction. Вона досвідчена професіоналка в області енергетики і навколишнього середовища з п’ятирічним досвідом роботи в неурядових організаціях, енергетичному проєктуванні та дослідженнях у Східній і Центральній Європі. Її основні напрямки досліджень охоплюють енергоефективність у будівлях, поновлювані джерела енергії, зміну клімату й адвокацію публічної політики.
  • Олена Байда — досвідчена експертка в галузі державного сервісу у сфері енергоефективності, екологічно чистих технологій і ціноутворення на викиди вуглецю. Її крайня посада — радниця заступника міністра, в. о. генерального директора Директорату енерго- і ресурсоефективності Міністерства енергетики й охорони навколишнього середовища України. Вона відповідала за транспонування acquis communautaire в українське законодавство.

Курс планують розпочати 19 жовтня і завершити 23 грудня після виконання фінальних завдань. Тривалість курсу — 10 тижнів, а очікуване тижневе навчальне навантаження — приблизно 4 години для обов’язкових матеріалів.

З 26 жовтня до 8 листопада учасникам буде доступний Модуль 1 «Вибирайте свій інструмент із розумом», і група повинна ознайомитися з матеріалами і пройти модуль за цей час.

Модуль 2 «Вивчіть енергетичний сектор» буде доступний для учасників із 9 листопада до 22 листопада, і група повинна ознайомитися з матеріалами і пройти модуль за цей час.

Модуль 3 (Вебінари) «Вивчіть реальні приклади з країн регіону Східного партнерства» буде організований у формі інтерактивних вебінарів із практикуючими локальними експертами з кожної країни Східного партнерства і триватиме з 23 листопада протягом 4 тижнів.

Завершення курсу, а також крайній термін подачі фінального завдання заплановано на 23 грудня.

Будь ласка, переконайтеся, що ви знайдете час для всіх цих заходів! При цьому дати можуть незначно мінятися.

Щоб подати заявку, треба заповнити реєстраційну форму до 23 вересня 2020 року. Учасники й учасниці відбиратимуться на основі свого досвіду і мотивації для участі у курсі. Зверніть увагу: повідомлення направлятимуться тільки учасникам, які пройшли попередній відбір!

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com