• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +38 044 253 66 94

Асоціація «ЕнергоТранспарентність» отримала відповідь від Кабміну щодо закону про прозорість у видобувних галузях

Члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» працюють над посиленням прозорості у галузі енергетики. Тому звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби він сприяв подальшому забезпеченню належного виконання Закону, що впроваджує міжнародний стандарт ІПВГ. В уряді відреагували на лист Асоціації «ЕнергоТранспарентність» і подякували за допомогу.

 

2013 року Україна приєдналася до Ініціативи прозорості видобувних галузей. Це міжнародний стандарт, що вимагає від держави відкриття інформації про видобувну галузь. Тож Україна публікує щорічні звіти, в яких показує, скільки працює компаній у видобувних галузях та які податки отримує від них держава. 

Прозорість доходів підприємств — це зменшення корупції, діалог і довіра між громадами та компаніями. Адже люди можуть у будь-який момент відкрити звіт і побачити, які доходи мають підприємства, де працюють і що відбувається в регіоні. 

— Україна вже випустила три звіти ІПВГ — за 2013, 2014 — 2015 і 2016 роки. Однак, через бюрократичні перепони не змогла вчасно оприлюднити Звіт за 2017 рік, а  роботу над звітами за 2018, 2019 роки ще навіть не розпочали. За стандартом ІПВГ, звітність за 2018 рік мають опублікувати до кінця 2020 року, — пояснює Голова Правління Асоціації «ЕнергоТранспарентність» Віталій Филенко.

У вересні 2018 року Верховна рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Президент підписав його. Однак уряд ще має затвердити вторинне законодавство, аби він запрацював. Саме тому члени Асоціації написали листа прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Вони закликали утворити міжвідомчу робочу групу та доручити їй оперативно розв'язати проблему із запровадженням вторинного законодавства, направленого на впровадження закону.

Члени Асоціації «ЕнергоТранспарентність» уже отримали відповідь від Кабміну. В уряді повідомили, Мінекоенерго працює над підготовкою звітів ІПВГ за 2018 і 2019 роки.  

— Структурні підрозділи Мінекоенерго продовжують роботу над проєктами нормативно-правових актів щодо затвердження Порядку проведення конкурсу, обрання незалежного адміністратора з підготовки звіту ІПВГ, звіту про отримані платежі й внесення змін до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях, — зазначено у листі.

Слід зазначити, що досі не створено багатосторонню групу з імплементації. Її призначення — забезпечувати формування державної політики у сфері енергетики та вугільної промисловості, з метою здійснення нагляду за процесом розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до вимог ІПВГ, а процес впровадження електронної системи подання та аналізу звітності, так само призупинено.  

У Кабміні також пояснили, що затримка з підготовкою та погодженням нормативно-правових актів необхідних для виконання Закону України виникла через реорганізацію Міненерговугілля.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com