• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • +38 044 253 66 94

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у розділі енергоефективності

В аналітичній записці вказані цілі та напрямки співпраці України та ЄС, роль та можливості органів місцевого самоврядування в імплементації Угоди та рекомендації щодо їхньої подальшої участі.

 

Енергоємність українського ВВП залишається однією з найвищих в Європі та у світі. Це робить економіку вразливою та неконкурентною. Понад 70% енергії країни споживається містами. Будівлі споживають понад 40% енергії міст.

Споживання енергії містами характеризується відсутністю ринкових механізмів у сфері енергетики, незначною кількістю організованих власників житла, монополією постачальників. Умови залучення приватних інвестицій у цю сферу несприятливі. Немає повного обліку на всіх етапах надання комунальних послуг, натомість основні фонди галузі зношені.

Проблеми високого споживання і монополії великих постачальників енергоресурсів стали очевидними в ЄС ще на початку 1990-х років, і вже з 1996 року європейські інституції запропонували план поступової демонополізації енергосектору та впровадження масштабних програм енергозбереження в ЄС. Після 20 років розробки та впровадження у ЄС трьох хвиль енергетичного законодавства накопичено чималий практичний досвід реалізації програм, які Україна мусить впровадити відповідно до Угоди про асоціацію.

Завантажити дослідження можна за посиланням.

Наша адреса

 
вул. Інститутська 18 а, офіс 3, м. Київ

Телефон

 
+38 044 253 66 94

Електронна пошта

 
energytransparencyua@gmail.com

Наші партнери

donors

Проекти та Ініціативи